Джаз-модерн

Джаз-модерн

Джаз-модерн з'явився в результаті вигадливого і незрозумілого злиття двох діаметрально протилежних танцювальних напрямків - йдеться про джаз і модерн. Про танець, який незмінно приковує до себе пильну увагу своїм контрастним поєднанням «білої» класики і «чорного» джазу. Під час навчання цьому дивовижному стилю можна відзначити для себе присутність класичних балетних па, ламаних рухів з модерну, латиноамериканські «хвилі», стрибки з-хіп-хопу, різні за своєю складністю акробатичні трюки з брейка і багато іншого. І при цьому з боку це зовсім не виглядає, як незграбне «попурі» із запозичених звідусіль рухів. Швидше навпаки.Навіть при тому, що в джаз-модерні органічно поєднані протилежності, виконавці цього танцю на сцені виглядає надзвичайно гармонійно, стильно, ефектно. Всі рухи відрізняються своєю пластичністю і енергійністю. Зливаючись в єдиний потік, вони повною мірою висловлюють внутрішній світ, почуття і емоції танцюриста.

Слід зазначити, що сучасний модерн-джаз цілком заслужено називають одним з найбільш вимогливих різновидів танцю: для його виконання вивчення техніки, основоположних зв'язок і елементів буде недостатньо. Ясний розум, креативне творче мислення, сила і витривалість - без цих компонентів танцюрист на сцені навряд чи буде виглядати яскраво і динамічно.

При вивченні модерн-джазу завжди велика увага приділяється освоєнню таких технік, як «ізоляція» і «напруга і розслаблення». У першому випадку всі частини тіла повинні рухатися як би незалежно один від одного часом в протилежні сторони. Зрозуміло, це дещо складно, але саме такі рухи надають особливу барвистість і неповторність виконуваним танцювальним композиціям і постановкам. У той же самий час техніка ізоляції нерозривно пов'язана з умінням розслабляти одну частину тіла в той час, коли інша, навпаки, напружена.

Ну і який же танець без імпровізації? Для джаз-модерну це одна з невід'ємних складових. Відчуття ритму джазу, експресія які висловлюються почуттів та емоцій в поєднанні з чуттєвістю модерну сприяють народженню досить-неординарних композицій, які немов виходять з глибини душі танцюриста. Виникло бажання виконувати танець босоніж і без музичного супроводу? - Ніяких проблем. Тут присутній абсолютна свобода в плані вираження емоцій і почуттів. Саме з цієї причини цей сучасний танець заслужено називається танцем неординарних особистостей.