Класичний танець

Класичний танець
Класичний танець - це історично складена система хореографічного мистецтва, створена на принципі поетично- узагальненої інтерпритації сценічного образу. Це основа будь-яких видів танців, основна система виразних засобів хореографічного мистецтва. Класичний танець можна назвати фундаментом всіх сценічних видів танцю.
    Основи класичного танцю настільки універсальні, що навіть досвідчені танцюристи інших танцювальних напрямків не припиняють занять класикою. Заняття класики корисні дуже для дітй. З раннього віку закладається правильна постава і поступово виправляються різні випадки викривлень хребта. На уроці класичного танцю у дітей виробляється відповідальність перед справою, якою вони займаються, а також повага до мистецтва. Навчання класичного танцю включає в себе: вивчення основних позицій рук, ніг і постановки корпусу, ознайомлення з професійною термінологією, історією розвитку балету, постановку маленьких класичних форм: етюдів, адажіо, варіації і т.д.
    Всі рухи класичного танцю будуються на основі виворотного. У теорії класичного танцю розроблено вчення про закриті (ferme) і відкритих (ouvert), схрещених (croisee) і нескрещенних (efface) позиціях і позах, а також про рухи всередину (en dehors) і назовні (en dedans). Класичний танець - основа хореографії. На цьому уроці осягаються тонкощі балетного мистецтва. Це велика гармонія поєднання рухів з класичною музикою. Неодмінні умови класичного танцю: виворотного ніг, великий танцювальний крок, гнучкість, стійкість, обертання, легкий високий стрибок, вільний і пластичне володіння руками, чітка координація рухів, витривалість і сила. Техніка класичного танцю починається з вивчення початкових позицій ніг, тулубу, рук та голови. Так як танець потребує гнучкості й пружності м’язів людського тіла, м’якості в рухах та відчуття рівноваги.

Програма навчання класичному танцю:

  • вправи на розвиток гнучкості, стійкість і рівноваги тулубу
  • вправи на вироблення сили пальців ніг, зміцнення м’язів і колінних суглобів, та розвиток виворотності та «кроку»
  • поєднання рухів, розвиваючих грацію, пластичність, витривалість
  • вправи на висоту стрибка
  • вправи дуетного танцю
  • різноманітні комбінації рухів більш віртуозного характеру
   Класичний танець допоможе зробити вас граціозними, розвинути гнучкість та пластичність. Адже на заняттях з хореографії тренуються та тянуться усі группи м'язів. А ще класичний танець активізує кровообіг, допомагає роботі внутрішніх органів, підвищює рухливість суглобів, єластичність м'язів та сухожиль. Позбавляє від плоскостопії.