Техніка gaga

Техніка gaga

   Художній керівник ансамблю "Бат-Шева", хореограф Охад Нагарін почав свій творчий шлях у самій "Бат-Шеві", потім танцював в Нью-Йорку в трупі Марти Грехем. Він - онук вихідців з Росії, уродженець кибуца Мізрах - танцював також в трупі Моріса Бежара, а потім був запрошений в Нідерландський театр танцю.

   Нагарін - наймолодший лауреат премії Ізраїлю з мистецтва за всю її історію, отримавши премію в 2005 році у віці 53 років. Його називають зіркою сучасної хореографії. Нагарін, поряд з Іржі Килианом, Матсом Еком, Хансом ван Манен і Начо Дуато, вважається одним з кращих балетмейстерів наших днів. В 1990-му році він став художнім керівником "Бат-Шеви" і вивів ансамбль в авангард сучасної хореографії. Охад Нагарін також відомий як творець революційного мови руху "гага" - нового способу отримання інформації та усвідомлення себе за допомогою тіла.

   В одному з інтерв'ю Діна Альдор, гендиректор "Бат-Шеви", так розшифрувала термін "гага": "Перш за все, це серйозна сценічна техніка, система роботи. І з іншого боку, як вважає Охад Нагарін, - це метод радості руху, можливість зрозуміти, як тіло повинно сприймати і передавати рух. "Гага" - це любов до руху, зв'язок з простором, з самовідчуттям, з вибудовуванням відносин. Це - рамки, всередині яких можна творити вільно. "Гага" - основа щоденного тренінгу танцівників ансамблю "Бат-Шева ": через рух кожен з них вчиться думати, відчувати, творити. Рух стає для них основним виразним засобом. Танцівнику необхідно долати свої можливості, йти далі, постійно розвиватися. А ще одна з головних ідей Нагаріна та, що танець лікує тіло і душу, а за зразок координації він бере правильність і природність рухів тварин ".

   Сам Нагарін говорить так: "Гага - це спосіб відчути радість руху. Прислухатися до кожної клітинки організму, зрозуміти те, що повинні сприймати і передавати руки, ноги, шия - всі частини тіла. Я завжди хотів створити рамки, всередині яких можна творити вільно. Так народилася система гага ".

   При ансамблі "Бат-Шеві" організований спеціальний курс руху "гага" для 30 кращих учнів балетних студій Ізраїлю. Подібний курс "гага" проходить щорічно і для 30 професійних танцівників з-за кордону. Починаючи з 2011 року "гага" викладається в Гарвардському університеті на факультеті музики і мистецтв і продовжує бути одним із предметів академічної програми нью-йоркської школи Джульярд.

   Нагарін категорично проти того, щоб gaga вважали стилем, бо стиль ставить художника в певні рамки. А це, на його думку, означає кінець розвитку, що, власне, суперечить самій суті gaga. Спочатку, техніка була створена для професійних танцюристів, потім адаптована для всіх бажаючих. Gaga має потужний навчальний і фізико-терапевтичний ефект в танці.

   Gaga - це новий спосіб отримання інформації та усвідомлення себе за допомогою тіла. Gaga допомагає усвідомити слабкі місця своєї фізичної підготовки, пробуджує сплячі зони, виявляє зажими і пропонує способи їх позбутися. Робота покращує інстинктивний рух і створює зв'язок між усвідомленим і неусвідомленим рухом, а також дозволяє відчути свободу і задоволення танцю наодинці, з партнером, з музикою.

   Навчання Gaga відрізняється від традиційних занять танцем. У танцювальній студії закриваються дзеркала, і танцюристи не виконують конкретні комбінації рухів, а, слідуючи словесним інструкціям педагога, віддаються потоку енергії і відчувають кожен рух з середини на молекулярному рівні.

   Gaga розділяється на два напрямки: Gaga Dancers і Gaga People.

   Gaga / people Класи відкриті для людей у віці 16 +, незалежно від їх танцювального досвіду. Учитель спрямовує учасників, використовуючи ряд завдань-інструкцій, які нашаровуються одна поверх іншої. Ми не копіюємо певний рух або форму. Кожен учасник у класі активно досліджує інструкції в русі, виявляючи, як він може інтерпретувати інформацію і виконувати завдання. Gaga / people клас пропонує творчі рамки для учасників, щоб відчути своє тіло, його обмеження і можливості, збільшити свою фізичну інформованість, поліпшити гнучкість і витривалість, і випробувати задоволення від руху всередині свого тіла і в просторі.

   Gaga / dancer Класи відкриті для професійних танцюристів, вік 16 +. Gaga / dancer класи побудовані на тих же принципах, що Gaga / people, але з використанням специфічної лексики і навичок, які є невід'ємною частиною знань танцюристів. Нашарування рухів класичного тренажу з завданнями Gaga поглиблює і освіжає розуміння біомеханіки та емоційної складової танцю. Dancer клас розширює палітру доступних варіантів руху танцюристів, підвищує здатність моделювати енергію і залучати в танець вибухову силу і делікатність дрібних жестів. Ми збагачуємо якості руху широким спектром текстур.

   Хореограф каже, що «техніка Охада Нагарін» звучить занадто громіздко, він шукав назву, не пов'язану з власним ім'ям. «Гага» нагадує перші слова дитини: ще навіть не «мама-тато», така от «гага». Асоціація з немовлям не випадкова. Перше, чого навчають танцівників гаги, - чути себе, відчувати своє тіло, внутрішню енергію різних його частин.