В чужий монастир зі своїм уставом не ходять.

Коли в 5 - 6 років дитину приводять в колектив, вона повністю залежить від своїх батьків. Тому виховувати потрібно батьків. Але ж вони дорослі і самі все знають і часто ігнорують прохання педагогів. В 9 - 10 років можна вже розмовляти з юними танцюристами, як з свідомими особами, та за 5 років в них міцно засіли моделі поведінки своїх батьків і вчитися бути організованими та дисциплінованими вже пізно.

   "Не виховуйте своїх дітей, все одно вони будуть подібні на вас. Виховуйте себе!"- сказав мудрець.

   Тому так важливо батькам виконувати всі традиції колективу, правила та вимоги. Тим більше, що все, що вимагається, дуже потрібне в житті. Зазвичай, діти з танцювальних колективів більш організовані, охайні, самостійні.

   Найважливіше, що повинні батьки знати, всім правилам потрібно дитину навчити, а не виконувати все за неї.

   Звичка запізнюватись - це проблема багатьох дорослих. Крім того, що дитина паралельно також отримує таку звичку, вона відчуває багато дискомфорту, заходячи в клас після початку уроку. Пропускає пояснення матеріалу, не має можливості підготувати своє тіло до тренування. Від цього відчуває напруженість, що приводить до неуважності, неактивності, поганого сприйняття і запам"ятовування.

   Навчитися ходити на заняття систематично, це, виявляється, не просте завдання. Завжди знайдеться якась причина : то дощ, то мороз, то передсвятковий день, то талон до лікаря, то візит до перукаря, то поїздка до бабусі і так до бескінечності. І знову все відображається на дитині. У неї швидко з"явиться маса своїх причин, щоб пропустити заняття, не говорячи про невивчений і незрозуілий пропущений матеріал. Всі види діяльності вимагають систематичності, а фізична підготовка найбільше, так як є здатність без тренувань виходити з форми.

   Мами приводять дуже гарних дівчаток, схожих на лялечок і завжди дивуєшся, як їм не хочеться робити акуратні зачіски. Крім того, що це не естетично, це не зручно. Волосся попадає в очі , до рота, хтось може випадково смикнути чи наступити. Лише у зібраній в пучок зачісці та спеціальній формі дитина може почувати себе комфортно, виконуючи різноманітні рухи.

   Коли педагог робить зауваження учню, батькам не потрібно приймати всю провину на себе. Завдання навчити саме дитину не спізнюватись, не забувати форму, робити зачіску, перевдягатися, складати костюм, підписувати чехол і т.д.

   Якщо дотримуватись простих і зрозумілих вимог, всі будуть отримувати задоволення лише від знайомства з прекрасним мистецтвом танцю, не переймаючись і не хвилюючись. Більше часу буде для нового цікавого матеріалу. Батьки будуть спокійними, коли діти самостійно знаходитимуться за лаштунками чи у далекій поїздці.